..... "art speaks for one, for nations, for humanity".
O nás

Historické výstavy, je muzejní společnost, která podle zákona č. 122/2000 Sb., shromažďuje písemné a hmotné památky, převážně dějin evropské historie.  Tyto sbírkové fondy rozšiřujeme, trvale uchováváme, evidujeme a odborně udržujeme, s cílem zachovávat je pro další generace a zpřístupnit   veřejnosti  ve stálých  expozicích a výstavách,  pro účely  studijní, nebo badatelské.  Dále se zabýváme vytvářením  replik a kopií  historických  exponátů,  které do dnešní doby nezůstaly zachovány a které sehrály významnou úlohu  v dějinách lidstva.  Veškerá naše činnost, je prováděna s profesionálním a odborným  přístupem, s cílem zachování kulturních a historických hodnot.
Copyright © 2015-2023 historické výstavy - všechna práva vyhrazena
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, fotografií či jiného obsahu je bez předcházejícího písemného souhlasu zakázáno.
Robert Pospíchal
tel.: +420 727 94 54 24
mail: info@historickevystavy.cz
Naši partneři:
Tipy na výlet:
Robert Pospíchal ml.
tel.: +420 702 194 933
mail: pospichalr@gmail.com


muzeum mucicich nastroju
muzeum mučicích nástrojů
Museum Torture

Vážení návštěvníci, upozorňujeme na naši otevírací dobu, která je sice do 19:00 každý den, nicméně poslední možné zájemce o prohlídku pouštíme do podzemí nejdéle v 18:00!!! Expozice je opravdu rozsáhlá a toto opatření vám umožní si ji v klidu prohlédnout.
Mučení pomáhá dětem
1.2.2018
I když jsme muzeum mučicích nástrojů, tak se snažíme mimo mučení také pomáhat. Proto jsme v roce 2016 spustili projekt, který se jmenuje "OD DĚTÍ PRO DĚTI" , jehož cílem je pomáhat dětem. Výtěžek z dětského vstupného daruje naše muzeum vybraným dětem, ať už na kompenzační pomůcky, nebo na vzdělání.
Díky tomuto projektu se podařilo uzavřít spolupráci s nadačním fondem KOMETA BRNO, jehož prostřednictvím bude vybrána rodina, které tento výtěžek půjde. V minulých letech bylo u nás dětské vstupné zdarma, ale přišlo nám zajímavější, za symbolických deset korun pomáhat tam, kde je to potřeba, zvlášť u dětí, které nemohou o svém osudu rozhodnout sami a jsou odkázáni na pomoc druhých.

Přejeme si, aby tento projekt byl úspěšný a aby dětí, kterým projekt pomůže, bylo co nejvíc.                                                            
Museum Torture - Mučicí nástroje středověku
1.3.2019
Vážení mučedníci,
po nuceném uzavření muzea v Brně, z důvodu požární bezpečnosti a dalších úředních problémů, kdy nebylo možné situaci vyřešit a muzeum nadále provozovat, jsme byli nuceni expozici přestěhovat.
Výstava se nyní nachází v historickém sklepení v Lednici na Moravě, kousek od zámku, za hotelem Štork, v ulici Cihlářská. V těchto dnech probíhá instalace a od 6.4.2019, bude muzeum opět otevřeno pro návštěvníky.

Těšíme se na vaši návštěvu.


Museum Torture - Po delší odmlce opět otevřeno v Lednicko- Valtickém areálu
20.1.2022
Vážení návštěvníci, objevovatelé, příznvci historie.

Od soboty 12.03.2022 máme opět otevřeno. Přidali jsme pár nových a zajímavých exponátů, které (jak jinak), jsou mučivého charakteru. Vstup je individuální, tedy bez omezené, prohlídká není časově omezena neboť kadý návštěvník má jiné, jak to jen říci "chutě". Test na Covid podle nařízení vlády není požadován...
Čeká na vás více než 250 dobových exponátů (70% originály) od palečnic, přes popravčí meče až po masivní natahovací skřipce... Expozice je obohacena o obrazové pojetí každého nástroje, takže návštěvník bude mít opravdu detailní přehled o tom jak dané mučení probíhalo.
Stále se nacházíme v Lednicko-Valtickém areálu kousek od zámku Lednice v ulici Cihlářská, stačí sledovat cedule a ukazatele které vás dovedou rovnou k nám.

Těšíme se na vaši návštěvu.

MUSEUM TORTURE

Nejrozsáhlejšší expozice mučicích nástrojů světa čítající přes 250 exponátů všeho druhu od vypalovacích cejchů, přes popravčí meče, masky, až po hrůzná lámací kola, napichovací háky, skřipce, zuřící býk, kotel na vaření lidí a mnohem více jenom u nás.
TURÍNSKÉ PLÁTNO

Nejznámější svatá relikvie v historii lidstva, která je už po staletí ta, jenž rozděluje lidstvo na několik skupin, z nichž nekteří věří v pravost a uznávají jej jakožto Krista samotného, druzí jej zase označují za zdárný výplod jednoho z malířů, či krok samotné církve k vytvoření důvěryhodnosti v Krista.

Výstava pro rok 2016 - Zámek Kroměříž
22.02.2016
V pátek 18. března 2016 v 11 hodin bude slavnostní vernisáží zahájena výstava kopie Turínského plátna na Arcibiskupském zámku v Kroměříži.
Turínské plátno (tzv. Sindone di Torino) - pohřební rubáš, do kterého byl po smrti zabalen Ježíš Kristus, je nejsvětější křesťanskou relikvií. Jedná se o jedinou věrnou kopii Turínského plátna na světě, která je zhotovena mezinárodním týmem odborníků přesně podle originálu a utkána stejnou
metodou jako původní pohřební rubáš.    
   
Výstava potrvá na Arcibiskupském zámku v Kroměříži po celou návštěvnickou sezónu 2016.                                                                                                               
Výstava pro rok 2019 - Zámek Bojnice
7.05.2019
Slovenské národné múzeum-Múzeum Bojnice spřístupní veřejnosti od 23. května  v prostorách kapličky Bojnického zámku unikátní výstavu pod názvem Turínské plátno a rouška z Ovieda.

Výstava bude prezentovat jedinečnou kopii Turínského plátna, jedné z nejůctívanějších relikvií vůbec. Jediná kopie na světě která byla vyrobena přesně podle originálu, který sa nachází v Turíně. Práce na výrobě kopie trvaly téměř 5 let. Na samotné výrobě sa podílelo několik desítek lidí, včetně odborníků z univerzit.